Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

CENTRUM PRO PREVENCI RAKOVINY

 

Nejmodernější screeningové centrum pro časnou diagnostiku nádorů tlustého střeva společnosti SALUBRA funguje od 1.1.2014 v Lípa Centru Nové Butovice.


Kolorektální karcinom je zhoubné nádorové onemocnění tlustého střeva a konečníku. Tento nádor je možné poměrně dlouho v jeho počátcích odstranit a nemocného vyléčit. Jedná se však bohužel o typ nádoru, který roste skrytě a nepozorovaně a pacienta dlouhou dobu nijak neobtěžuje. To je důvod, proč většina pacientů přichází pozdě.

Češi mají smutné prvenství: je zde nejvyšší výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku v Evropě.

V České republice je kolorektální karcinom druhým nejčastějším zhoubným nádorem a jeho výskyt se stále zvyšuje. V České republice onemocní cca 8 tisíc pacientů za rok a přibližně 4 tisíce nemocných ročně této chorobě podlehnou. Příčinou vysoké úmrtnosti je skutečnost, že 55% těchto nádorů je zjištěno až v pokročilém stádiu, kdy už je léčitelnost obtížná.

Karcinom tlustého střeva odhalený screeningem zavčas - v tak zvaném bezpříznakovém stadiu - je možné zcela vyléčit až v 95% případů.

Screening znamená plošné vyšetřování populace za účelem detekce léčitelného nádorového onemocnění v jeho časných stadiích, kdy pacienti ještě nemají potíže a příznaky.

Screeningový program kolorektálního karcinomu je program organizovaný a garantovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR, je bezplatný a jeho cílem je odhalit nádorové onemocnění v jeho časných stádiích, kdy pacienti ještě nemají potíže a příznaky. Je určen všem obyvatelům ČR nad 50 let a můžete se setkat se dvěma různými typy vyšetření: Test na okultní krvácení do stolice - TOKS a Primární screeningová kolonoskopie.

Kolonoskopické vyšetření Vám tak může zachránit život, aniž byste v budoucnosti museli podstupovat daleko rozsáhlejší chirurgický zákrok.

Deset let klidného spaní….

Pokud je výsledek kolonoskopie zcela negativní, tedy nenajde se ve střevě ani jediný polyp, platí více než devadesátiprocentní pravděpodobnost, že se u pacienta v dalších deseti letech kolorektální karcinom nevyskytne.